HERANGR

... aneb "odizolujte ty trubky"

Blbost

O blbosti bych mohl bohužel bohatě vyprávět. Nebudu Vás ovšem tížit tím co se mi přihodilo a čeho jsem byl svědkem, nebudu na nikoho bonzovat, nebo zveřejňovat to že někteří mojí spolužáci jsou prostě hloupí až blbí a že ve škole s námi jednají jak ve školce. Ne, chtěl bych se zaměřit prostě zaměřit na blbost lidí jako takových.

Prvně bych chtěl vysvětlil pojem „blbost“. Je to duševní stav člověka který se na vnějšek chová jako naprostý idiot. Upozorňuje na sebe, úplně zbytečně, výmluvou se snaží být vtipný i když jde o vážnou věc. Nejhorší na tom je že lže, není upřimný a chová se jak idiot. Samozřejmě tím na nikoho z vás nemířím, prostě takoví jste. :) No abych se přiznal tak i Já jsem někdy blbý, ale v jiném smyslu.

Blbost zabíjí. Čím víc ti lidé na sebe upozorňují a kecají blbosti tím víc na sebe upozorňují a tím víc si škodí, bohužel ten poslední krok si neuvědomují. Nejlepší na tom je že když jim něco na to řeknete tak vás akorát okřiknou nebo se urazí. Přitom by měli být rádi že si jich někdo všímá a snaží se jim pomoct. NE, prostě blbí lidé chtějí být blbí. Až jednou, až budou pod mostem, se základním vzděláním, žebrat o pár korun které dají za chlast nebo za jedlou sodu (jiný bílý prášek neznám). Pak si možná uvědomí co zkazili, ironii toho je že už bude pozdě.

No to bylo z minulosti… Teď mě napadlo že když už jsem mezi těmi trouby tak toho využiji a nemusím nic vymýšlet. :) Hloupé a opravdu nevhodná výmluva kterou slýchávám velice částo je: „Já nespím, já jen ležím.“ Nebo takový spolužák který má v jedné ruce rohlík v druhé ruce mobil a byl vyvolán z výše uvedených důvodu, na důvod: „Protože jíš“ odpoví „Já nejím“ a tak podobně s mobilem. No abych to zkrátil, teď stojí u tabule a já se mu jen tiše směji. A jeden příklad za všechny, neustále se bavící lavice. Okřikneme je my a nic, okřikne je učitel a nic, potom se se spolusedící zvedne a dá jím nabídku která se neodmítá, tak se sem tam trochu zklidní.

Je fakt že některé blbosti co ti blbí lidé vyplodí, dokážou pobavit. Ale jak říká klasik: „Nemusí se vám to líbit, můžete s tím dokonce nesouhlasit, ale to je tak vše co s tím můžete dělat“.