HERANGR

... aneb "odizolujte ty trubky"

Co nechápu #7: Microsoft

ÚvodNedávno si naši koupili klávesnici a že jím stačí ta nejlevnější. Tak si koupili klávesnici za 299Kč ve slevě. Ok, říkám si, vybalím ji, návod zahazuji, klávesnici zapojuji. Všechno v pořádku, klávesnice značky Microsoft je kompatibilní s linuxovou distribucí, na které rodiče spokojeně fungují. Balím pytel ve které byla zabalena, beru krabici, beru manuál… hmm něco je špatně. Podívám se do ruk a koukám že jsem místo manuálu vzal nějakou knihu, houby, byl to on.

Úvod
Manuál k klávesnici má neuvěřitelných 156 stánek o velikosti ořezané A5. Tak si říkám: „Hmm…“ No koukám na to, pohledem zaujatého informatika, manuál obsahuje 11 jazyků. Fajn, to je stále 14 stránek na jazyk, takže čekám nějaký referát o tom kde jaké písmenko je a tak. A opět jsem se zmýlil. Český návod obsahuje celou půl stranu o tom jak klávesnici připojit a jakési instalaci. Na dalších 11.5 stranách je velmi stručně popsáno jak klávesnici chránit, proti dešti a jiným přírodním, chemickým a radiačním nečistotám. A na konec, dvě strany, věnovány seznamu čeho všeho na té klávesnici můžete dělat aby jste porušili záruku.

Na Microsoft, tak jako na naši vládu, mám svůj názor. Komu se líbí, ať ho používá, kdo chce pracovat ať ho nepoužívá, ale toto mě fakt dostalo…