HERANGR

... aneb "odizolujte ty trubky"

Jak jsme (ne)dojeli do ráje

Tak jako každý rok, jsem se rozhodli podniknout nějakou pěknou cestu mým Trabim. Letos z důvodu maturity nevyšel sraz v Plzni, což nás velice mrzelo, protože jsem jim to minulý rok slíbili. Co se dá dělat. Rozhodnutí padlo udělat mně plánovanou cestu kolem republiky. Trasa procházela městy: Letohrad, Liberec, Plzeň, České Budějovice a Brno. Trasa byla naplánována a auto také bylo/nebylo připravené.

Ovšem to by nebylo normální aby se něco nezkazilo. Dva dny, před odjezdem, jsme zjistili (Já a Kuba) že přesně v době kde by jsme se měli pomalu otáčet zpět na východ máme být v Ostravě, kde se dozvíme výsledky maturity. Takže rozhodnutí bylo jasné, zkráceni trasy na polovinu. Takže místo tisíce sto kilometrů pouze kilometrů pět set. Tedy do Českého ráje a zpět. Už nám nic nebránilo v cestě a jednoho úterního rána, asi kolem 6:00, jsme opět seřídil zapalování, nastavil GPS a vyrazili jsme. Naše štěstí ovšem nezná konce. Po necelých třech kilometrech jsem usoudil že mé ranní seřízení zapalování není úplně ideální. Tak jsem tedy zastavili s tím že seřízení upravím. A teď sledujte: První co bylo jsem zjistil že díky špatnému předstihu se motor neuvěřitelně přehřál (pouze na třech kilometrech), neměl jsem sebou klíč na svíčky (a to jsme měli sebou kde jakou „cipinu“), takže jsem se sotva vrátili a nakonec jsme zjistil že alternátor z burzy za 800Kč vydržel 6000Km.

Tak jsem na protest vytáhli energi drinky a doma na vejmenku jsme je vypili. Po tom co se během té hodiny stalo, jsme už těch 500Km nechtěli riskovat. Alternátor jsem za „čtyři kila“ sehnal, zapalování seřídil a snad na podzim bude dost času na podniknutí našeho původního tisící kilometrového výletu.