HERANGR

... aneb "odizolujte ty trubky"

Suchá hadra na dneˇ morˇském #0: Prolog

Suchá hadra na dně mořském, je jedna z mnohých průpovídek kterými mně můj taťka v mládi bavil. V té době, bylo mi asi 12, mně nenapadlo nic jiného, než napsat stejnojmennou knihu. Věřte nebo ne, ale v době kdy jsem měl problém s slohovou prací, jsem dokázal napsat něco přes deset Á čtyřek. Bohužel v té době jsem hodně experimentoval a disketu (ano disketu) i s obsahem někde zahrabal, zformátoval, rozebral a kdo ví co ještě.

Teď, po deseti létech, jsem se odhodlal že začnu od znova. Námět je jasný, zápletku si jakž takž pamatuji a o zbytek už nouze nebude. Tentokráte to ale bude na díly. A budu s tím bavit všechny čtyři čtenáře zde.

To by byl plán, teď trochu o co jde. V původní „knize“ vystupoval nepřeberný počet postav s různými příběhy, které postupně do sebe zapadaly a teď tomu nebude jinak. Žánrově to bude odpovídat dramatu, detektivce, trošku sci-fi, trošku fantasy a hodně absurdní komedii. Příběh se odehrává v jedné městečku na úpatí hor. Hlavní postavy není třeba představovat, během první kapitoly se vám představí samy. Tak samo Vám nebudu nastiňovat příběh, připravil bych Vás o překvapení, navíc je víceméně jasný.

No a teď mi jen držte palce ať se k tomu někdy dostanu. ;)

PS.: Nemusíte se bát že příběh bude ovlivňován lidmi a věcmi kolem mně, ale bude.