HERANGR

... aneb "odizolujte ty trubky"

#1 Autobus

Každého dříve nebo později něco pěkně vytočí. Já jsem se například dostal za takovou hranici, že mě dokáže vytočit docela prkotina. Tak například, ranní cesty autobusu.

Dojíždím každý den do Ostravy, každé ráno, v 6:14, od pondělku do pátku. Řidiči se střídají a musím říct, že v úterý a ve čtvrtek jsou jízdy noční krajinou v pohodě, můžu se dospat, v ově jsem na čas, klídek a pohoda.

Za to pondělo-středečňo-páteční řidič je spíše za trest. Ráno nastupuji, prvně co mě uvítá, je nikotinová facka. Pokračuje to přikývnutím vysušené hlavy řidiče, který měl snad před sto lety sto let. To by se ještě dalo, sedávám dozadu, tam kuřácky odér nedosáhne a řidiče nevidím. Bohužel v pondělky, středy a pátky jezdi nějaké paní, které se vidí jen v autobuse, celý den v práci a cestou domů. Vůbec je netrápí že lidi chtějí o půl sedmé dospat a řvou na celé kolo.

Pak je tu další zvláštnost, která se opakuje bohužel každý měsíc. Nakupování měsíčníků. Protože lidi jednou jen do Ostravy, kde je milion prodejen a autobus stojí přímo u nádraží, tak musí ráno brzdit všechny ostatní. Zvláštní je, že nakupují jen v pondělí, ve středu a v pátek.

Každé ráno pak končí příjezdem o deset minut později, takže tramvaje, na které nedobíhám, jsou v čudu. Nechápu jak to dělá, že nabere takové zpoždění.

Když nad tím tak uvažuji, jsou to spíše lidi v tom autobusu, než samotný autobus… :/ je to smutné, snad nejsem sám.